Gminne eliminacje w zawodach z bezpieczeństwa ruchu drogowego w Pustkowie-Osiedlu

30.04.2024 Kategoria:

W dniu 29 kwietnia Pustków-Osiedle stało się areną rywalizacji, gdzie odbyły się gminne eliminacje w zawodach z bezpieczeństwa ruchu drogowego. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło 11 szkół podstawowych, które rywalizowały w trzech różnych konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe: klasy IV-V oraz VI-VIII.

Zawody nie tylko promowały wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego, ale przede wszystkim kształtowały odpowiednie nawyki i umiejętności u młodych uczestników. W trakcie rywalizacji każda drużyna miała okazję zmierzyć się w trzech różnych konkurencjach, które nie tylko wymagały sprytu i szybkości, ale także odpowiedzialności i umiejętności współpracy zespołowej.

Pierwszą z konkurencji był test wiedzy z ruchu drogowego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych, sytuacji drogowych oraz zachowania na drodze. To zadanie wymagało nie tylko teoretycznej wiedzy, ale także umiejętności szybkiego myślenia i podejmowania decyzji w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

Drugą konkurencją była jazda po rowerowym torze przeszkód. Tutaj uczestnicy musieli pokonać specjalnie przygotowany tor, na którym czekały na nich różnorodne przeszkody symulujące sytuacje drogowe. To nie tylko sprawdzian zręczności i umiejętności rowerowych, ale także test umiejętności reakcji na nieprzewidywalne sytuacje na drodze.

Ostatnia konkurencja, to jazda po miasteczku ruchu drogowego, to prawdziwe wyzwanie dla uczestników. Tutaj mogli praktycznie zastosować swoją teoretyczną wiedzę w praktyce. Musieli poruszać się po symulowanym mieście, przestrzegając wszystkich znaków, udzielając pierwszeństwa i stosując się do innych uczestników ruchu. To zadanie nie tylko sprawdzało umiejętność praktycznego stosowania przepisów, ale także kształtowało świadomość drogową i empatię wobec innych uczestników ruchu.

Po zaciętej rywalizacji i godzinach zmagań nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród dla zwycięzców.

Klasyfikacja klas IV-V:

SP Latoszyn

69

11

Dzięki takim inicjatywom młode pokolenie staje się coraz bardziej świadome i odpowiedzialne na drodze, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa całej społeczności.

Serdecznie dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie wszystkich dzieci.

Przepustkę na zawody powiatowe wywalczyły najlepsze drużyny z obu kategorii: SP Brzeźnica klasy IV-V i VI-VIII.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.